موضوعات داغ

قیمت فلزیاب و طلایاب حرفه ای ارزان و قوی با تست بدست خودتان

۴٫۵
(۲۱)

 • لیست قیمت دستگاه های فلزیاب، طلایاب و گنج یاب تصویری در بازار ( به صورت آپدیت شده ) | برای مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۴۷۳۲۷۰۸ تماس بگیرید.
 • برای راحتی و انتخاب آسان کاربران گرامی  در لیست زیر تمامی دستگاه ها با تفکیک رنگ مشخص شده است.
 • هر رنگ نشان دهنده سیستم و نوع کاربری دستگاه می باشد
 •  تمامی امکانات درج شده واقعی بوده و با تست در ساروج و صخره به دست مشتری ارائه می گردد

دستگا ه نقطه زن چیست؟

این دستگاه ها برای یافتن محل دقیق هدف مورد نظر طراحی و تولید میشوند که بسیار پرکاربرد در حوزه فلزیابی هستند.

 لیست قیمت دستگاه های نقطه زن 

قیمت فلزیاب نقطه زن

لیست قیمت دستگاه های اسکنر ژئوفیزیک

قیمت فلزیاب اسکنر

لیست قیمت دستگاه های شعاع زن

قیمت فلزیاب شعاع زن

قیمت لحظه به لحظه و روزانه فلزیاب

قیمت فلزیاب دستی

شرایط خرید فلزیاب از شرکت ها چگونه باید باشد؟

 توجه کنید برای خرید فلزیاب از ما و یا هرشرکتی به چند نکته مهم و اساسی باید دقت فرمایید

 1.  دستگاه رو باید خودتون در سخت ترین شرایط و یا محیطی که قراره کاوش کنید تست کنید .
 2.  همچنین از شرکت یا اشخاصی خریداری کنید که جا و مکانشون معلوم باشه و فردا در صورت مشکل پیش اومدن براتون جوابگو باشه .
 3.  آموزش های مربوط به دستگاه فلزیاب از خود شرکت باید دریافت کنید پس از جایی خریداری کنید که با دستگاه خودشون کار کرده باشن

همچنین برای مشاوره کاملا رایگان و خرید یا قیمت فلزیاب با ما تماس بگیرید ما حاضریم کاملا شمارو در این مسیر راهنمایی کنیم 

فلزیاب چیست؟

آیا تا کنون فردی را دیده اید که با چوب فلزی بلندی به سمت شن و ماسه نشانه رفته و در کنار ساحل راه می رود؟ آنها همچنین ممکن است از هدفون متصل به چوب بلند فلزی استفاده کرده باشند. چیزی که آنها حمل می کنند یک فلزیاب است!
اکثر فلزیاب ها با پیدا کردن فلز صدا تولید می کنند، به همین دلیل است که افرادی که در ساحل هستند از هدفون متصل به دستگاه فلزیاب دستی خود استفاده می کنند. وقتی صدای بوق فلزیاب را می‌شنوند، می‌دانند که گنجی می‌تواند دقیقا زیر پایشان باشد!
همچنین ممکن است انواع مختلفی از فلزیاب ها را در فرودگاه ها و ساختمان های دیگر دیده باشید، آنها غالبا بزرگ هستند و شکلی شبیه درگاه دارند، گاهی اوقات، افسران امنیتی حتی عصای دستی را حمل می کنند که فلز را تشخیص می دهد، این دستگاه ها اسلحه و سایر مواردی را که می تواند خطری برای ایمنی باشد اسکن می کند. اما فلزیاب چطور کار می کند و چگونه تشخیص می دهد که چه چیزی فلز است؟

فلزیاب ها چگونه کار می کنند؟

فلزیاب ها با انتقال یک میدان الکترومغناطیسی از کویل جستجو به زمین کار می کنند، هر جسم فلزی (هدف) در میدان الکترومغناطیسی انرژی می گیرد و میدان الکترومغناطیسی خود را دوباره ارسال می کند.
سیم پیچ جستجوی فلزیاب، میدان مغناطیسی ارسال مجدد را دریافت می کند و با تولید یک پاسخ هدف به کاربر هشدار می دهد.

مواردی که باید در مورد فلزیاب ها بشناسیم

۱. جعبه کنترل فلزیاب

جعبه کنترل حاوی قطعات الکترونیکی گنج یاب است، اینجاست که سیگنال ارسالی تولید می شود و سیگنال دریافتی پردازش شده و به پاسخ هدف تبدیل می شود.

۲. کویل جستجوی فلزیاب

سیم پیچ جستجوگر طلایاب، میدان الکترومغناطیسی را به زمین منتقل می کند و میدان الکترومغناطیسی برگشتی را از یک هدف دریافت می کند.

۳. انتقال میدان الکترومغناطیسی

میدان الکترومغناطیسی فرستنده به اهداف انرژی می دهد تا آنها را شناسایی کند.

۴. هدف

هدف هر جسم فلزی است که توسط فلزیاب قابل تشخیص باشد.

۵. هدف ناخواسته

اهداف ناخواسته عموماً آهنی هستند (جذب یک آهنربا) مانند میخ ها، اما می توانند غیرآهنی نیز باشند، مانند سر بطری ها، اگر فلزیاب طوری تنظیم شود که اهداف ناخواسته را رد کند، پاسخ هدفی برای آن اهداف وجود نخواهد داشت.

۶. دریافت میدان الکترومغناطیسی

میدان الکترومغناطیسی دریافتی از اهداف پر انرژی تولید می شود و توسط سیم پیچ جستجو دریافت می شود.

۷. پاسخ هدف

زمانیکه یک هدف خوب (پذیرفته شده) شناسایی می شود، طلایاب یک پاسخ شنیداری مانند یک بوق یا تغییر در صدا ایجاد می کند.

تفاوت فلزیاب،طلایاب و گنج یاب چیست ؟

قیمت فلزیاب نقطه زن

دستگاه طلایاب نقطه زن برای تعیین نقطه و مکان دقیق اهداف با ارزش موجود در زیر زمین استفاده می شود، اپراتوران کاوشگر ابتدا شعاع زنی اهداف مختلف را انجام می دهند و سپس اقدام به مشخص کردن محدوده تقریبی هدف با استفاده از فلزیاب نقطه زن میکنند.
قیمت دستگاه فلزیاب نقطه زن با توجه به تکنولوژی، کیفیت و جنس و برند قطعات استفاده شده در آن, حساسیت و عمق نفوذ و موارد دیگر تعیین می شود
به طور کلی یک دستگاه فلزیاب خارجی گران قیمت تر از نمونه مشابه ایرانی می باشد و دلیل آن نیز ممنوعیت واردات دستگاه های طلایاب ، موانع قانونی استفاده ، هزینه حمل و نقل و … اشاره کرد.

گنج یاب

انواع دستگاه فلزیاب و کاربرد هریک
انواع مختلفی از فلزیاب ها وجود دارد که کارکرد و تکنولوژی های مختلفی دارند، به طور کلی دستگاه های گنج یاب به دسته های زیر تقسیم می شوند:

• فلزیابهای پالسی
• سیستم VLF
• دستگاه های BFO

گنج یاب های کم فرکانس (VLF)

این گنج یاب ها، بیشترین استفاده در میان کاربران را دارند که از ۲ کویل جستجو، یکی برای ارسال و یکی برای دریافت سیگنال بهره میبرند، سیم پیچ گیرنده، زمانیکه یک جسم فلزی را شناسایی می کند، میدان مغناطیسی را تغییر می دهد.

فلزیاب های القای پالسی (PI)

این گنج یاب ها اغلب در زمین هایی با کانی سازی بالا مثل سواحل آب شور یا خاک های دارای طلا به کار برده میشوند، این دستگاه ها با انتشار جریان های کوتاه از کویل جستجو کار می کنند که میدان مغناطیسی ایجاد می کند، زمانیکه جریان قطع می شود، میدان مغناطیسی فرو می ریزد و تمام فلزهایی که در نزدیکی آن قرار دارند، یک میدان مغناطیسی ثانویه ایجاد می کنند که توسط کویل شناسایی می شود.

طلایاب های نوسان فرکانس ضربانی (BFO)

این فلزیاب ها راحت ترین و کم هزینه ترین نوع طلایاب هستند، آنها با کمک دو نوسانگر کار می کنند، یک نوسانگر برای تولید فرکانس رادیویی ثابت و نوسانگر دیگر برای تشخیص هرگونه تغییر در فرکانس ناشی از اهداف فلزی مجاور.

فلزیاب های جی پی آر (GPR)

تکنولوژی مورد استفاده در این سیستم ها پیشرفته است و عملکرد انها به گونه ای است که مانند رادار بعد از برخورد با فلزات در زیر زمین، شروع به ایجاد یک تجسم از شکل فلز کشف شده می کنند و به اپراتور ارسال می کنند.

فلزیاب های صنعتی

این دستگاه ها دارای فناوری های پیشرفته همانند اشعه ایکس برای تشخیص ریزترین ذرات فلزی و میدان های الکترومغناطیسی است که اغلب در تاسیسات تولید و فرآوری برای تشخیص آلاینده های فلزی در محصولات استفاده میشوند.

فلزیاب دستی

این گنجیاب ها معمولا برای برقرای امنیت در مکان های امنیتی مانند کنسرت ها و رویدادهای ورزشی استفاده می شوند زیرا که قابل حمل هستند، آنها از فناوری BFO و یا VLF بهره میبرند تا بتوانند افرادی که قصد ورود به منطقه امنیتی دارند را اسکن کنند.
به طور کلی، نوع فلزیابی که قصد دارید از آن استفاده کنید به نیازها و کاربرد مورد نیاز شما بستگی دارد.

هرکدام از انواع فلزیاب های بالا میتواند به دسته های زیر تقسیم شود:
• طلایاب نقطه زن
• دستگاه دست ساز
• اسکنر تصویری
• ردیاب شعاع زن
• فلزیاب ( گنج یاب )
• معدن یاب
فاکتورهای مهم برای خرید فلزیاب که باید بدانیم:
فلزیاب‌ها سیستم های مهمی هستند که برای کشف، تشخیص و تعقیب فلزات استفاده می‌شوند، قبل از اقدام به خرید فلزیاب باید به یک سری نکات و فاکتورهای مهم بپردازید:

۱. نوع فلزیاب:
نوع فلزیاب، یکی از اولین فاکتورهای مهم خرید فلزیاب است، عملکرد این سیستم ها در سه نوع عمده است: تشخیص فلزات آهنی، غیرآهنی و همچنین تشخیص فلزات همپوشانه. لذا، قبل از خرید دستگاه باید تصمیم بگیرید که از فلزیاب برای چه منظوری استفاده می‌کنید و نیاز دارید تا چه اهدافی را تشخیص دهید.

۲. عمق نفوذ و تشخیص:
فاکتور بعدی که باید به آن دقت کنید، عمق تشخیص طلایاب است، هر فلزیابی میزان عمق تشخیص ویژه خود را دارد، بنابراین، اگر قصد دارید در عمق‌های عمیق اهداف را تشخیص دهید، باید یک گنج یاب با عمق تشخیص بالا انتخاب کنید.

۳. حساسیت طلایاب:
حساسیت فلزیاب نشان می‌دهد که چقدر توانایی تشخیص فلزات را دارد. فلزیاب‌های دارای حساسیت بالا، حتی به فلزات کوچک نیز حساس هستند. بنابراین، اگر اهداف شما فلزات کوچک هستند بهتر است یک گنج یاب با حساسیت بالا انتخاب کنید.

۴. تنظیمات و قابلیت‌ها:
بعضی از فلزیاب‌ها قابلیت تنظیمات مختلف را دارند. این تنظیمات شامل تنظیم حساسیت، تنظیم صدا و تنظیم حالت‌های مختلف می باشد، بنابراین، هنگام خرید، مطمئن شوید که فلزیاب دارای تنظیمات و امکاناتی است که شما نیازمند آن امکانات هستید.

۵. قیمت فلزیاب:
قیمت دستگاه فلزیاب یکی از مهمترین فاکتورها هنگام خرید است،. قبل از خرید فلزیاب، قیمت آن را با دستگاه های مشابه مقایسه کنید و اطمینان حاصل کنید که قیمت آن با کیفیت و مشخصات آن سازگار است.

دقت کنید که قبل از خرید فلزیاب، تحقیق کافی در مورد آن فلزیاب انجام دهید و نظرات و نقدهای دیگر کاربران را نیز مطالعه کنید تا اطمینان داشته باشید دستگاهی که قصد خرید آن را دارید، پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

ویدیوی مقایسه ی آلفا اس ایکس 7000 و لورنز زد 1

خرید فلزیاب ارزان و قوی

بدیهی است که اکثر کاربران تمایل داشته باشند دستگاه فلزیابی خریداری کنند که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم بسیار قدرتمند و دارای عملکرد عالی باشد، برای این منظور شما باید نحوه عملکرد فلزیاب ها را به خوبی بدانید، برای خرید فلزیاب ارزان و قوی بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱-دستگاه های گنجیاب دارای یک سر گرد هستند که به عنوان “کویل جستجو” شناخته می شود، کویل جستجو عملیات تشخیص را انجام می دهد، سیم پیچ دو قسمت دارد، سیم پیچ فرستنده و سیم پیچ گیرنده، هنگامی که آشکارساز را روشن می کنید، جریان الکتریکی را به سیم پیچ فرستنده می فرستد و میدان الکترومغناطیسی ایجاد می کند که وقتی سیم پیچ عمود بر آن نگه داشته می شود، به زمین می رسد. میدان مغناطیسی باعث می شود که اجسام فلزی زیر زمین میدان های مغناطیسی خود را ایجاد کنند که سیم پیچ آشکارساز می تواند آنها را بخواند.
پس نسبت به نیاز خود قدرت و کارایی کویل فلزیاب را بررسی کنید

۲-اولین چیزی که قبل از خرید یک فلزیاب باید به آن توجه کرد این است که قصد دارید کجا از آن استفاده کنید، زیرا برخی از دستگاه ها برای اسکن انواع خاصی از زمین مجهزتر هستند. برای مثال، اگر در نزدیکی ساحل زندگی می کنید و قصد دارید ساحل محلی خود را جستجو کنید، ممکن است مدلی متفاوت از کسی که در پارک های محلی به زیر خاک سفت نگاه می کند بخواهید.
مثلا فرکانس های بسیار پایین برای علاقه‌مندان سطح اولی که به دنبال سکه و جواهرات هستند ساخته شده‌اند، اما برای جستجوی طلا یا اسکن سواحل آب شور خوب کار نمی‌کنند. و مدل های VLF به کاربران اجازه می دهند بین تعدادی فرکانس جابجا شوند، اما به ندرت به شما اجازه می دهند که خودتان فرکانس خاصی را وارد کنید و دستگاه های طلایاب چند فرکانس، طیف وسیعی از فرکانس ها را به طور همزمان شناسایی می کنند ولی اندازه بطرگی داردند و ممکن از برخی از کاربران با اندازه آنها مشکل داشته باشند.

آشکارسازهای القایی پالس تجهیزات حرفه ای هستند که برای جستجوی جدی طلا استفاده می شوند ولی ممکن است در تشخیص یک نوع فلز از دیگری مشکل بیشتری دارند و شما را مجبور می‌کنند تا هر قطعه فلزی را که پیدا می‌کنند، حفر کنید و البته بسیار گزان قیمت هستند.
اگر علاقه‌مند به فلزیابی هستید، لوبرت و راس از متخصصان در این حوزه هر دو توصیه می‌کنند با مدل VLF شروع کنید، زیرا هزینه کمتری دارند و استفاده از آن‌ها راحت تر و کاربرپسند تر است.

۳- همیشه وزن دستگاه طلایاب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی است که می توانید آن را کنترل و یا حمل کنید.
۴- دوام باتری شارژر دستگاه ها مهم است، اکثر طلایاب ها ها با شارژ کامل حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت دوام می آورند، اگرچه از مدلی به مدل دیگر می تواند کمی متفاوت باشد. ردیاب‌های گران‌تر، باتری لیتیوم یونی با طول عمر بیشتری خواهند داشت، در حالی که گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر به باتری‌های AA قابل شارژ متصل می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را تعویض یا تعویض کنید.

در نتیجه شما باید قبل از خرید حتما به نیازهای خودتان آگاه باشید و دستگاهی خریداری کنید که با قیمت پایین تر بتواند پاسخگوی نیاز های شما باشد.

امتیاز به مقاله

میانگین امتیازات ۴٫۵ / ۵٫ تعداد امتیازات ۲۱

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

‫52 دیدگاه ها

  1. با سلام به علت نوسانات شدید قیمت ارز و دلار با کارشناسان ما تماس بگیرید
   ۰۹۱۲۴۷۳۲۷۰۸

 1. نظرتون در مورد کارایی تیتان ۱۰۰۰ ۵ سیستم در یک دستگاه چی؟ ایا واقعا ساخت المان است یا ترکیه؟

 2. باسلام و عرض خسته نباشید،بنده چند تا سوال داشتم،ممنون میشم اگر پاسخ بفرمایید.
  ۱-ایا دستگاه الفا۷۰۰۰ حتما نیاز به اموزش حضوری داره یا خیر؟
  ۲-ایا میشه از طریق تیپاکس دستگاه را سفارش داد و اگر اینطوره مهلت تست داره؟
  ۳-دستگاه الفا۷۰۰۰ مدل پلاس و الفا۷۰۰۰ مدل معمولی تفاوتش فقط تو شعاع زنشه و فرق دیگه ای دارن یا خیر؟
  ممنون و متشکر…….

 3. باسلام و خسته نباشید و تشکر از اینکه جوابگوی بنده بودید،،البته شما اطلاعات و توضیحات کامل ارائه کردید ولی باز هم میخاستم بدونم دستگاهalpha sx7000 یک دستگاه کامل و تمام عیار هست که با خرید اون دیگه نیاز به دستگاه بهتری نباشه؟

  1. با سلام این دستگاه انواع مراحل و تست های فلزیاب را با موفقیت گذرانده . و شما میتونید با اطمینان خاطر و البته تست توسط خود شما وحتی مقایسه با امکانات دستگاههای دیگه از این ابر گنجیاب استفاده کنید

 4. سلام …ضمن عرض خسته نباشید….خوااااااااااااااهشا قیمتا را دیگه بالا نبرید بعد چندین سال دیگه دارم نزدیک بشم که بخرم..یه خورده به سود کمتر قانع باشید…ممنووون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   ما سعی میکنیم حداقل قیمت نسبت به همکاران با سود کم ارائه بدیم ولی متاسفانه دستگاههای وارداتی با توجه به نرخ دلار و قیمت ارز تعیین میشن

  1. سلام آیا دستگاه sx7000 plus ردیاب هم داره ، یعنی این دستگاه هم کار ردیابی و هم نقطه زنی رو انجام میده؟و برای دفینه های با عمق بالای ۱۵ متر چه دستگاهی باید استفاده کرد؟

  1. سلام، میخواستم قیمت دستگاه sony imager ff4000 ساخت ژاپن رو بدونم و اینکه کاتالوگ این دستگاه رو چجور میتونم داشته باشم

  1. با سلام
   نخیر دوست عزیز دستگاه فلزیاب سوپرسنس بیسیک فقط اهن رو نشون نمیده و طلا و مس هم کاوش میکنه

  1. با سلام
   تولید آلفا ۸۰۰۰ متوقف شده برای خرید فلزیاب با امکانات مناسب آلفا ۷۰۰۰ پلاس توصیه میشود

  1. با سلام
   STORM V.3.1 سفارشی به صورت ابعادی هست و مونتاژ ایران ولی STORM V.3.1 پایه دست ساز ایران

 5. سلام دستگاه EXP 6000 ژئوفیزیک یعنی هرچی گنج و طلا زیر زمین باشه میتونه پیدا کنه ؟ بهترین دستگاه اینه دیگه درسته ؟

  1. با سلام
   دوست عزیز دستگاه EXP 6000 کاربرد ژئوفیزک داره و مستقیم نمیشه برای پیدا کردن گنج ازش استفاده کرد.

 6. سلام لطفا یه دستگاه مناسب برای مناطق مختلف و با قیمت مناسب بگین.
  من خلیج هستم هم کنار ساحل جاهای با بار خوب سراغ دارم هم یه منطقه کوهستانی

 7. سلام به نظرتون دستگاه خوب برای مناطق شمالی و بخصوص زمین های باتلاق و گلی چیه و بی زحمت عمق و قیمتشو بگین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =