طلایاب گنج یاب فلزیاب
مقالات در مورد فلزیاب

۰ تا ۱۰۰ آموزش ساخت فلزیاب + ویدیو

۴٫۶
(۸)

ساخت فلزیاب برای خودتان سرگرم کننده و آموزشی است. در حالی که ساخت یک فلزیاب سنتی ممکن است به یک کیت (یا دانش عمیق مدارهای الکتریکی) نیاز داشته باشد، می توانید نسخه های ساده تری را با دستگاه های خانگی ایجاد کنید

با سلام خدمت شما دوستان عزیز، ساخت فلزیاب برای خودتان سرگرم کننده و آموزشی است. در حالی که ساخت یک فلزیاب سنتی ممکن است به یک کیت (یا دانش عمیق مدارهای الکتریکی) نیاز داشته باشد، می توانید نسخه های ساده تری را با دستگاه های خانگی ایجاد کنید
در این مطلب ۳ روش از راه های عملی ساخت فلزیاب را بیان خواهیم کرد که امیدواریم برای شما موثر واقع شود.

ساخت فلزیاب با رادیو

آیا میدانستید که شما میتوانید یک رادیو قبل حمل را با چند قطعه دیگه ترکیب کنید و یک فلزیاب درست کنید؟
اگر بتوانید از یک رادیو ترانزیستوری قابل حملی که در حال حاضر در اطراف خود دارید استفاده کنید، ساخت فلزیاب برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد شد.

یک فلزیاب را می توان از یک رادیو و چند قطعه دیگر ساخت، این سیستم‌ها به این دلیل کار می‌کنند که می‌توانند میدان‌های الکترومغناطیسی تولید کنند که توسط رساناهایی مانند فلزات افزایش یا کاهش می‌یابد.

در مطلب بیان می شود که برای ساخت یک فلزیاب از یک رادیو ترانزیستوری قابل حمل به چه قطعاتی نیاز دارید. برخی از این طرح‌های طراحی کاملاً ساده هستند مثلا با یک روش فقط یک رادیو و یک ماشین حساب میتوانید کار را شروع کنید. شما همچنین فرصت هایی برای ساخت برد PCB خود با یک کیت DIY خواهید داشت.

 

ساخت فلزیاب

آموزش ساخت فلزیاب با رادیو

چند روش مختلف برای ساخت طلایاب از رادیو وجود دارد. یکی از روش‌ها بسیار پیشرفته‌تر است، و روش دیگر می‌تواند یک پروژه ساده برای آشنایی شما با فلزیاب‌ها باشد.

روش سریع و آسان ساخت فلزیاب با رادیو و ماشین حساب

این روش به ابزار و دانش بسیار کمی در مورد قطعات الکترونیکی نیاز دارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک رادیو، یک ماشین حساب ارزان و نوار برق است.

در ابتد یک رادیو AM/FM که کار می کند و یک ماشین حساب پلاستیکی کوچک پیدا کنید
فرکانس رادیو را با چرخاندن آن به سمت راست تا جایی که می توانید تنظیم کنید (تعداد ایستگاه های AM/FM بالا)
صدا را طوری تنظیم کنید که تمام صداهایی که میشنوید ثابت باشد
ماشین حساب را روشن کنید و آن را در پشت رادیو قرار دهید
ماشین حساب را به اطراف حرکت دهید تا صدای استاتیک ثابت تر شود
رادیو و ماشین حساب را به هم بچسبانید

ساخت فلزیاب با عمق بالا ( این روش نیازمند وقت بیشتری است)

یک طرح شماتیک طراحی موثرتر، شامل ساخت یک دستگاه است که از نظر ساختار مشابه فلزیاب هایی است که می توانید خریداری کنید. این نوع طلایاب ها در نهایت گزینه مقرون به صرفه تری خواهند بود، مشروط بر اینکه برای یادگیری نحوه ساخت سیستم وقت بگذارید.

موارد زیر جهت ساخت گنجیاب لازم است:

یک سیم پیچ جستجو برای یافتن قطعات فلزی در زیر زمین
الکترونیکی که سیم پیچ جستجو را به رادیو ترانزیستوری قابل حمل متصل می کند
یک برد PCB برای نگهداری وسایل الکترونیکی
در ادامه، دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه اتصال این دستگاه با استفاده از رادیو خواهید دید. در این روش باید از قطعات الکترونیکی مانند مقاومت ها و ترانزیستورها اطمینان حاصل کنید. در ضمن، شما می توانید یک کیت لحیم کاری DIY بخرید که کار را کمی آسان تر می کند.

واقعا میتوان با رادیو یک فلزیاب ساخت؟

بسیاری از مردم وقتی به آنها گفته می شود که می توانند یک فلزیاب از رادیو بسازند، باور ندارند. اگرچه رادیوها و سیستم ها اهداف بسیار متفاوتی دارند، اما در واقع بسیاری از اجزای مشابه را به اشتراک می گذارند. این یک فرآیند DIY نسبتاً ساده است.

هر فلزیاب باید از قسمت های زیر تشکیل شود: یک سیم پیچ بزرگ و مجموعه ای از لوازم الکترونیکی. پیچ سیم برای ساختن انتهای گرد گنجیاب که به سمت منطقه جستجو است استفاده می شود. از این رو، این بخش “کویل جستجو” نامیده می شود. این قطعه وجود یک جسم فلزی را نشان می دهد.

فلزیاب ها با تولید میدان الکترومغناطیسی از طریق یک قطعه الکتریکی به نام نوسانگر کار می کنند. عایق هایی مانند سنگ های خشک تغییر محسوسی در میدان الکتریکی ایجاد نمی کنند، اما رساناها (مانند فلزات) باعث افزایش یا کاهش میدان الکترومغناطیسی می شوند.

برای اینکه بتوانید اجزای لازم را از رادیو استخراج کنید، حداقل به سه رادیو مختلف نیاز دارید. حداقل یکی از این رادیوها باید کار کند تا بتوانید از تقویت کننده برای تغذیه بلندگو استفاده کنید.

شما قسمت های زیر را از رادیو استخراج خواهید کرد:

• ترانزیستور
 این قطعه وظیفه تقویت سیگنال ها و روشن و خاموش کردن ولتاژها را بر عهده دارد
• خازن تنظیم
 در واقع شماره گیری یا دکمه رادیو است
• مقاومت(ها)
• اسیلاتورها

ابزار مورد نیاز شما به پیچیدگی طراحی بستگی دارد. حداقل برای اتصال اجزای مختلف به نوار چسب نیاز دارید. همچنین اگر می خواهید یک سیم پیچ جستجو بسازید که فلز مدفون شده در زیر زمین را تشخیص دهد، به تخته ای ساخته شده از پلاستیک، چوب یا مواد سفت و سخت دیگر نیاز دارید.

ساده ترین نوع بخش فلزی به موارد زیر نیاز دارد:

• رادیو ترانزیستوری قابل حمل
• نیاز به باتری دارد
• ماشین حساب
• همچنین نیاز به انرژی باتری دارد، نه با انرژی خورشیدی
• نوار

 

ساخت فلزیاب قوی

طرح های پیچیده تر به موارد زیر نیاز دارند:

• تخته چوب یا پلاستیک
• سیم کشی مسی (مینایی)
• حداقل ۱ رادیو ترانزیستور قابل حمل
• برد PCB (اگر می خواهید برد مدار بسازید)
• کیت لحیم کاری (برای ساخت برد مدار)

حتی می توانید کیت های لحیم کاری فلزیاب خریداری کنید. این کار باعث می‌شود که همه اجزای الکتریکی لازم را برای پروژه‌تان در کنار هم داشته باشید. شما همچنان باید یک کیت لحیم کاری و رادیو قابل حمل AM را جداگانه بخرید، اما لازم نیست نگران داشتن قطعات مناسب برای ساخت برد مدار باشید.

مدار تک ترانزیستوری ساده ترین طراحی برای ساخت فلزیاب قوی است

روش های مختلفی برای ساخت فلزیاب قوی در خانه وجود دارد. ساده ترین طرح های طراحی مستلزم ساخت یک مدار ترانزیستوری است. این مدار به شما امکان می دهد تا یک رادیو ترانزیستوری قابل حمل مورد استفاده را به کار گیرید.

 

آموزش ساخت فلزیاب

دلیل این کار این است:

• گیرنده AM دو سیگنال فرکانس تشدید را تشخیص می دهد
• اگر این دو سیگنال کمتر از چند کیلوهرتز از هم فاصله داشته باشند، یک صدای صوتی شنیده می شود.

اسیلاتورهای فرکانس تشدید ابتدایی ترین نوع فلزیاب هستند زیرا فقط از یک سیم پیچ جستجو برای اهداف تشخیص استفاده می کنند. به همین دلیل، مقرون‌به‌صرفه‌ترین فناوری تشخیص فلز است که آن را در پروژه‌های DIY کاربردی می‌کند.

در یک مدار ترانزیستوری تنها باید از یک نوسان ساز فرکانس تشدید استفاده شود.

یک ایستگاه پخش AM یکی از سیگنال های RF (فرکانس تشدید) را تولید می کند
رادیو ترانزیستوری قابل حمل دو سیگنال را دریافت کرده و صدایی را تولید می کند

خلاصه ساخت فلزیاب با برد بالا رایگان

پیچ های سیم مسی روی یک ماده سفت پیچیده می شود
این می تواند چوب یا پلاستیک باشد
پیچ های سیم پیچ را با نوار چسب در موقعیت خود نگه دارید
وظایف میکس و تقویت صدا توسط رادیو ترانزیستوری انجام می شود

در بخش‌های بعدی، دستورالعمل‌های دقیق‌تری در مورد نحوه ساخت تک تک اجزای فلزیاب وجود خواهد داشت. در ادامه، همچنین متوجه خواهید شد که می توانید کیت های لحیم کاری طلایاب را پیدا کنید که کار شما را بسیار آسان تر می کند.

ساخت سیم پیچ جستجو

اولین مرحله شامل ساخت سیم پیچ جستجو است، این جایگزینی برای قسمت کوچک گرد در انتهای فلزیاب است که وظیفه رساناها و عایق های مشخص را بر عهده دارد. قسمت هایی که در واقع صدا را تولید می کنند در ادامه ساخته می شوند.

طبق این دستورالعمل ها، با بریدن یک قالب چوبی برای سیم پیچ جستجو شروع می کنید. “FORMER” بخشی است که سیم پیچ جستجو را در خود جای می دهد. دستورالعمل های اینجا می گوید که اولی یک تکه چوب است که به قطر ۳۰ سانتی متر بریده شده است.

 

ساخت کویل

در مرحله بعد، با استفاده از مداد و قطب نما، یک دایره بزرگ روی بلوک چوبی می کشید.
هیچ نیاز خاصی به اندازه خاص دایره وجود ندارد.
با این حال، یک دایره بزرگتر می تواند فلز را تا عمق بیشتری در زیر زمین اسکن کند.
یک دایره کوچکتر داخل این دایره بکشید، حتماً بین دایره ۲-۳ اینچ فاصله بگذارید.

اگر به اره دسترسی دارید از آن برای برش دایره استفاده کنید، اره نواری برای این کار خوب عمل می کند. با پیچاندن سیم مسی دور دایره کار به اتمام می رسد، دستورالعمل ها بسته به منبع متفاوت است، اما این دستورالعمل ها نیاز به ۲۰ دور سیم مسی لعابی دارد. سیم باید تا حد امکان محکم روی تخته چوب پیچیده شود.

مرحله اختیاری: یک سپر فارادی اضافه کنید

افزودن فارادی شیلد به فلزیاب DIY دستگاه را به طور کلی موثرتر می کند، اما این مرحله اضافی اختیاری است. در حالی که فلزیاب شما را کارآمدتر می کند، باید هزینه ها را نیز متعادل کنید. یکی از نکات اصلی پروژه DIY صرفه جویی در هزینه ها است.

سپر فارادی وسیله ای است که به کاهش مشکل تغییر فرکانس اثر زمین کمک می کند. این موضوع به این دلیل است که یک فلزیاب زمین را در موقعیتی موازی با زمین اسکن می کند و تمایل به تغییر فرکانس نوسانگر دارد.

مواد مورد نیاز:

ورقه ی آلومینیومی
قیچی
سیم لخت
چسب

کار را با برش فویل آلومینیومی به قطعه ای به عرض ۳ اینچ و به اندازه کافی بلند شروع کنید تا تقریباً کل محیط سیم پیچ جستجو را بپوشاند. اطمینان حاصل کنید که حداقل ۱-۲ اینچ فضای خالی در امتداد محیط سیم پیچ جستجو قرار دهید. سپس طول ۴ اینچ سیم خالی را در یک انتها، زیر فویل آلومینیومی اضافه کنید.

سپس سپر را در جای خود بچسبانید. با قرار دادن کل کویل جستجو روی یک سطح صاف و پوشاندن آن با یک جسم سنگین مانند کتاب، اطمینان حاصل کنید که چسب به درستی خشک شده است. حداقل یک ساعت بگذارید تا چسب خشک شود. پس از خشک شدن ، انتهای دیگر سیم لخت ۴ اینچی را به اتصال انتهای زمین حلقه متصل کنید.

ساخت دسته غیر فلزی

شما از دو نوسانگر مختلف برای علامت گذاری تشخیص فلز استفاده خواهید کرد. یکی از اینها از رادیوها خواهد آمد. یکی از آنها در سیم پیچ جستجو و دیگری در انتهای یک دسته چوبی قرار می گیرد.

 

ساخت فلزیاب با رادیو

اگر می خواهید دستگیره ای برای نگه داشتن فلزیاب بسازید، باید دسته از مواد غیر فلزی ساخته شود. این به این دلیل است که فرکانس ارسال شده توسط نوسانگر زمانی که نزدیک یک قطعه فلزی باشد افزایش می یابد. استفاده از یک دسته نگهدارنده فلزی در وهله اول هدف از داشتن فلزیاب را از بین می برد.

کاندیدهای مناسب برای مواد دسته عبارتند از:

• تخته های چوبی
• دسته جارو، پلاستیکی یا چوبی
• لوله پلی کربنات/لوله پلاستیکی مشابه

دسته چوبی/پلاستیکی باید به گونه ای ساخته شود که برای استفاده راحت باشد. هیچ الزام خاصی در مورد ابعاد وجود ندارد، اگرچه باید این واقعیت را در نظر داشته باشید که باید اسیلاتور رادیویی را در مکانی مناسب برای سیم کشی نصب کنید.

دسته چوبی به مرکز حلقه سیم پیچ جستجو متصل خواهد شد. هیچ الزامی در مورد مواد یا روش هایی که برای اتصال دسته به سیم پیچ جستجو استفاده می کنید وجود ندارد، نوار یک راه ساده و موثر برای اتصال دسته چوبی به سیم پیچ جستجو است.

وسایل الکترونیکی باید در ظروف بدون هوا ساخته و ذخیره شوند

 

آموزش ساخت فلزیاب

به شما توصیه می شود وسایل الکترونیکی را در ظروف دربسته بسازید و آنها را در این ظروف نگهداری کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که آسیب ناشی از رطوبت و گرد و غبار رخ نمی دهد. لازم نیست خیلی شیک باشید؛ برای نگهداری قطعات فلزیاب می توانید از ظروف مواد غذایی پلاستیکی دربسته و مانند اینها استفاده کنید. می توانید باتری را در یک ظرف و لوازم الکترونیکی را در ظرف دیگر قرار دهید.

نحوه ساخت سیم پیچ های الکترونیکی جستجو

شما یک نوسان ساز برای بخش الکترونیکی سیم پیچ جستجو خواهید ساخت. این اصطلاح بسیار پیچیده به نظر می رسد، اما یک نوسان ساز به سادگی وسیله ای است که یک میدان الکترومغناطیسی تولید می کند. این یک مدار الکتریکی است که می تواند به سرعت روشن و خاموش شود و آن را به یک جزء موثر برای جداسازی رسانا ها و سلف ها تبدیل می کند.

اسیلاتور را می توان با استفاده از یک ترانزیستور و چند مقاومت ساخت. یک رادیو قبلاً تمام این اجزای الکتریکی را به هم متصل کرده است تا یک مدار تشکیل دهند. یک فلزیاب معمولی فقط از یک اسیلاتور استفاده می کند، اما این DIY باید از دو نوسانگر مختلف برای تشخیص تغییر در نت هنگام شناسایی فلز استفاده کند.

اتصال الکترونیکی فلزیاب به یکدیگر

وظیفه اتصال قطعات الکترونیکی گنجیاب به یکدیگر مستلزم دانستن نحوه ساخت و اتصال یک مدار است. برای ایجاد این اتصالات از لحیم کاری سیم و فلز استفاده خواهید کرد. اگر قبلاً کیت لحیم کاری نداشتید، می توانید به راحتی کیت ها را به صورت آنلاین پیدا کنید، همانطور که در مورد کیت آهن لحیم کاری Anbes وجود دارد.

برای برد مدار، توصیه می شود از یک ورق پلاستیکی استفاده کنید.

– در محل قرارگیری سیم های قطعه سوراخ کنید
-انتهای قطعات الکتریکی را با استفاده از آهن لحیم کاری وصل کنید
-سیم کشی در زیر تخته خانگی قرار می گیرد
-وسایل الکترونیکی را در یک جعبه ضد آب قرار دهید

چگونه می توانم یک برد مدار را برای ساخت یک فلزیاب کنار هم قرار دهم؟

همانطور که قبلا گفته شد، کنار هم قرار دادن اجزای الکتریکی فلزیاب به دانش لحیم کاری و الکترونیک نیاز دارد. اگر در چیدن وسایل الکترونیکی مبتدی هستید، لازم نیست از ساخت یک فلزیاب DIY دلسرد شوید.

می توانید منابع هدایت شده را به صورت آنلاین برای ساخت وسایل الکترونیکی فلزیاب بیابید.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه اتصال برد مدار و قطعات الکترونیکی گنجیاب وجود دارد:

-به دنبال یک نمودار مدار اولیه مانند آنچه در این راهنما یافت می شود باشید.
-این توضیح می دهد که چگونه کلید بسته می شود و جریان از مدار عبور می کند.
-مدار باید به روشی مشابه آنچه در نمودار است ساخته شود تا بتواند در فرکانس تشدید نوسان کند.
-کار را با نصب ترانزیستور روی برد مدار شروع کنید
-قطعات بر اساس طرح شماتیک طراحی برد PC نصب میشوند
-سپس انتهای سیم پیچ جستجو را داخل برد مدار کامپیوتر قرار دهید

نحوه استفاده از فلزیاب

برای استفاده از فلزیاب، رادیو را به باتری وصل خواهید کرد. سپس کنترل صدا را با آمپر اسپیکر تنظیم خواهید کرد. به تنظیم دکمه صدا ادامه دهید تا زمانی که بتوانید صدایی را از بلندگو بشنوید.

شما می توانید تشخیص دهید که فلزیاب چه زمانی با یک قطعه فلز مدفون در زیر زمین مواجه شده است. نت بلندگو باید در حالت ثابت بماند تا زمانی که فلز شناسایی شود. هر تغییری در نت نشان دهنده محلی است که فلز در زیر زمین دفن شده است.

تبدیل گوشی هوشمند خود به فلزیاب

دانلود اپلیکیشن فلزیاب گوشی های هوشمند به شما کمک می کند تا به وسیله گوشی، میدان مغناطیسی تولید کنید، اپلیکیشن‌هایی توسعه یافته‌اند که به شما امکان می‌دهند از میدان مغناطیسی گوشی خود برای تشخیص اجسام فلزی استفاده کنید. به فروشگاه برنامه مربوطه خود بروید (این در پلت فرمی به پلتفرم دیگر متفاوت است) و برنامه فلزیاب را دانلود کنید، یکی از نمونه‌های اپلیکیشن فلزیاب، اپلیکیشن Metal Detector است.

عکس راهنمای دانلود فلزیاب

 

با باز بودن برنامه، گوشی خود را از روی فلزات عبور دهید، پس از دانلود برنامه، آن را باز کنید. هر دستورالعمل راه اندازی را در برنامه دنبال کنید تا بهینه کار کند. وقتی برنامه بارگیری و آماده شد، شروع به رد کردن گوشی خود از روی اجسام فلزی مختلف کنید.

تغییر میدان مغناطیسی اندازه گیری شده را مشاهده کنید. اپلیکیشن های فلزیاب با اندازه گیری تغییرات میدان مغناطیسی گوشی شما کار می کنند. همانطور که از روی فلز عبور می کنید، با این فیلد ارتباط برقرار می کند و برنامه آن تعامل را تشخیص می دهد. این فعل و انفعالات به صورت نوسانات میدان مغناطیسی در حین حرکت از جسمی به جسم دیگر نشان داده می شود.

برای مثال، زمانی که از روی یک جسم فلزی عبور می کنید، قدرت میدان ممکن است به طور چشمگیری افزایش یابد. این نشان می دهد که شما چیزی فلزی پیدا کرده اید.

ساخت فلزیاب با ای سی تایمر

این دستگاه  با IC 555 Timer طراحی شده برد این فلزیابه حدود ۱۰ سانتی متر و برای برد های زیادتر باید از مدار حرفه ایی استفاده کنید که مراحل کار بسیار سادس و مرحله به مرحله پیش برید

ای سی تایمر 555

سخت افزار های مورد نیاز ساخت فلزیاب

IC 555 Timer یک عدد _  مقاومت ۴۷kΩ یک عدد _ خازن ۲/۲mF دو عدد  _اسپیکر ۸Ω یا بارز  _ سیم لاکی ۰/۲mm حدود ۱۰۰ متر _ برد کوچیک سوراخ دار _ باتری ۹ ولت کتابی مقداری سیم و کلید پاور

لوپ دستگاه :

ببینید لوپ یا کویل مهمترین قسمت در فلزیاب ها هستند پس باید در ساختش دقت کنید. اول یک شی دایره مانند پیدا کنید به قطر ۷cm و ۲۹۰ دور سیم ۰/۲ لاکی رو دورش میپیچید سعی کنید ضخامتش کمتر ولی پهناش بیشتر باشه درست مثل cd . بعدش دو سر سیم رو آزاد میزارین و با چسب ، حالا چسب ۱،۲،۳ یا موارد دیگه این لوپ رو محکمتر کنید

pcb مدار :

 

برای بستن این مدار می تونین از یک تکه برد سورخدار استفاده کنین. چونکه تعداد قطعات این برد کمه ، به سادگی بر روی برد سوراخدار قابل پیاده سازی است همچنین لوپ ساخته شده را به جای سلف ۱۰ میلی هانری قرار دهید . می توانید به جای اتصال مستقیم کویل ، از یک ترمینال بر روی PCB استفاده نمایید و کویل های مختلفی برای دستگاه بسازید. به فرض مثال برای اجسام بزرگتر می توانید یک کویل ۲۵۰ دور با قطر ۹ سانتی متر با استفاده از سیم ۰٫۲ بسازید که برای اجسام بزرگتر مناسب است.

 

 

نمونه فیلم  از ساخت فلزیاب 

 

 

طرز کار دستگاههای فلزیاب 

ردیاب های فلزی با انتقال یک میدان الکترومغناطیسی به داخل زمین کار می کنند و سپس سیگنال بازگشت را آنالیز می کنند. میدان الکترومغناطیسی منتقل شده توسط ردیاب باعث ایجاد حلقه های جریان الکتریکی به نام جریان های گردابی در مواد رسانا (یعنی فلزات) می شود. جریانهای میدان الکترومغناطیسی خود را تولید می کنند ، که ردیاب دریافت و آنالیز می کند.

ردیاب های طلا با اندازه گیری القاء و هدایت ، این فرایند را یک گام فراتر می گذارند. در اصل ، استقراء به مقدار جریانهای گردابی تولید شده در هدف اشاره دارد. رسانایی به سرعت جریان آن اشاره دارد. با اندازه گیری جریان های گرداب و سرعت حرکت آنها ، ردیاب های طلا می توانند “ثابت زمان” یک هدف را محاسبه کنند.

ثابت های زمانی می توانند به طور قابل توجهی بین اهداف متفاوت باشند. به عنوان مثال ، بیت های فویل آلومینیومی دارای ثابت های بسیار کوتاه مدت ، سکه های طلا و حلقه ها دارای ثابت های طولانی تر هستند و ضایعات فلز ، آهن و سایر فلزات آهنی حتی ثابت های طولانی تری دارند. ردیاب های طلا را می توان کالیبره کرد تا به طور خاص به جستجوی اهدافی بپردازید که در آن محدوده “وسط” قرار بگیرند. متأسفانه ، این روش احمقانه ای نیست. اندازه ، شکل و فاصله یک هدف (همراه با سایر متغیرهای محیطی) روی دقت محاسبه ثابت زمان آشکارساز تأثیر می گذارد. برای جبران این ، ردیاب های طلا می توانند دوباره در پرواز بر روی کالیبره شوند تا محدوده وسیع تری از باریک تر از زمان را جستجو کنند.

سخن اخر با همراهان گرامی سایت : 

دوستان عزیر توجه کنید این فلزیابی که ساختید با یه سری وسایل ساده بود و نباید انتظار داشته باشید مثل دستگاه های فلزیاب یا طلایاب رده بالا کارایی داشته باشه ولی خب در نوع خودش یه کار جالب و سرگرم کننده اس و میتونه بهتون در پیدا کردن یه سری وسایل کمک کنه. make a Metal Detector

شما میتوانید برای تبدیل شدن به یک اپراتور حرفه ای، یک فلزیاب ارزان و قوی خریداری کنید، قطعا اگر یک کمپانی معتبر و پیشرفته سیستمی را بسازد بهتر از ساخت آن به دست خودتان خواهد بود.

امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

لینک های زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد 

شیوه تست دستگاه فلزیاب و گنج یاب

فلزیاب VANQUISH 540

امتیاز به مقاله

میانگین امتیازات ۴٫۶ / ۵٫ تعداد امتیازات ۸

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

    1. با سلام
      ساخت دستگاه طلایاب به صورت دستی برای شما کار سختیه و این اموزش هایی که قرار دادیم صرفا میتونن اشیای فلزی رو تشخیص بدن و قادر به تفکیک و شناسایی انواع فلز نیستن . برای ساخت دستگاههای پیشرفته طلایاب و گنج یاب دانش تخصصی در این زمینه لازمه

  1. سلام با اینا که نمشه فلزیاب خوب ساخت یه چیزی میخام برا کوه وبیابون اموزش خوب بزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *