طلایاب گنج یاب فلزیاب
فلزیاب OKM

دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER قابل استفاده در مناطق خشک و کم آب

۰
(۰)

دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER عمدتاً در مناطق خشک استفاده می شود و در کشورهایی که کمبود آب دارند برای جستجوی آب زیرزمینی یا منابع جدید آب مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار با اندازه گیری امکان یافتن منابع آب جدید در شرایط مختلف زمین را فراهم می کند. آشکارساز آب در خاک های شنی، مناطق بیابانی، زمین های سنگی و در مناطق کوهستانی بیشترین کارایی را دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع گنج یاب و طلایاب ها و برای خرید فلزیاب روی لینک کلیک کنید.

دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER
دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER – تجهیزات تشخیص آب ساخت آلمان

روش های ژئوالکتریک برای کشف منابع آب زیرزمینی استفاده می شود. این روش ها همچنین در زمین شناسی مهندسی و تحقیقات باستان شناسی برای تشخیص غارها، حفره ها و اجسام فلزی کاربرد دارند.

 

روش اندازه گیری ژئوالکتریک

این تجهیزات تشخیص آب بر اساس یک روش اندازه گیری ژئوالکتریک برای مکان یابی رسوبات آب در زمین است. روش اندازه گیری ژئوالکتریکی برای اندازه گیری مقاومت زمین و هدایت الکتریکی مختلف رسوبات آب استفاده می شود. بنابراین دستگاه آب یاب می تواند تغییرات کوچک در ساختار زیرزمینی منطقه اندازه گیری شده را تشخیص دهد و می تواند ناهنجاری ها را از خاک اطراف تشخیص دهد. چنین ناهنجاری هایی می تواند رسوبات آب، آب های زیرزمینی، مکان های مرطوب یا تجمع آب در لایه های زیرزمینی خاص باشد.

مشخصات دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER

استفاده از Waterfinder عملی و بسیار آسان است. ۴ الکترود وجود دارد که باید به زمین چسبانده شوند تا یک ناحیه اندازه گیری مستطیلی به دست آید. حداکثر اندازه منطقه اندازه گیری شده می تواند تا حدوداً ۸۰۰ متر مربع باشد. این الکترودها باید به واحد اصلی مکان یاب آب در وسط میدان متصل شوند.

آب یاب OKM-WATERFINDER

پس از روشن شدن، دستگاه آب یاب OKM-WATERFINDER به طور خودکار شروع به اندازه گیری مقاومت زمین بین هر الکترود به روشی خاص می کند. کل منطقه مربع اسکن می شود و روش به طور خودکار پر می شود. پس از چند ثانیه اسکن، نتیجه اندازه گیری شده روی صفحه نمایشگر آب یاب قابل مشاهده خواهد بود. پس از یک زمان محاسبه کوتاه، دستگاه به صورت درصد نشان می دهد که چه مقدار آب در منطقه اندازه گیری شده وجود دارد. این روش را می توان تا زمانی که منبع آب احتمالی پیدا کرد، تا جایی که بخواهید تکرار کرد.

امتیاز به مقاله

میانگین امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن