طلایاب گنج یاب فلزیاب
فلزیاب Minelab
موضوعات داغ

فلزیاب GPZ 7000

۰
(۰)

فلزیاب GPZ 7000 عمق کاوش بیشتری نسبت به دستگاه فلزیاب GPX5000 دارد از ویژگی های فوق العاده این فلزیاب  شکار گنج ها وطلای مدفون در عمق زیاد حتی در حالتی که  طلای بسیار عمیق را که سیستم های دیگر قادر به یافتن آن نیستند را جستجو و آشکار می کنه
و طلای با حجم کم را که سیستم های قبل آن ها را شناسایی نمی کرد هم پیدا می کند حتی طلای زیر نیم گرم به طور خیلی خلاصه نسبت به سری های GPX حدود ۴۰٪ افزایش عمق زنی داره
همچنین مجهز به لوپ ضد آب جهت کاوش در مناطق مرطوب است
دارای هدفون بی سیم
دارای ۵ لوپ می باشد که بقیه لوپ ها را به صورت جانبی میتوانید تهیه کنید
با لوپ ۱۹ در ۱۸ اینچ میتوان طلای زیر گرم را به دست آورد

لوپ جی پی زد 7000مشخصات فلزیاب GPZ 7000:

لوپ سوپر ِD ضداب ۱۴ در ۱۳ اینچ

وزن کامل ۳٫۳ کیلوگرم

ال سی دی کاملا رنگی با وضوح نمایش بسیار بالا

منوی ساده و دارای زبان های انگلیسی ,فرانسوی ,آلمانی ,ایتالیایی ,لهستانی ,پرتقالی ,روسی و ترکی

هدفون بی سیم VR-30 با قدرت زیاد که برای شنیدن صدای ضعیف جنس عمیق بسیار مفید است.

ZVT (ولتاژانتقال صفر) ایجاد میدان مغناطیسی مخالف فوق الاده ثابت با قدرت بالا و افزایش حساسیت به طلا با فن آوری نو آورانه برای تشخیص طلا در عمق بیشتر .

 

دارای امکان وضعیت طلا

این عملکرد به شما اجازه می دهد تا جهت جستجو و کشف انواع خاصی از طلا ، کاوشگر خود رادر بهترین حالت قرار دهید ، گزینه های موجود برای آن عبارتند از:

 •  (Extra Deep)عمق بیش از حد –          (General)معمولی –       (High Yield)محصول زیاد

محصول زیاد

این حالت برای ردیابی قطعات کوچک طلا و قطعات متوسط (نوعا از ۰/۱ تا ۵۰ گرم )قابل توجه بوده و همچنین عملکرد خوبی برای قطعات بزرگتر در زمین های کم تراکم دارد . در این حالت بیشترین میزان طلا یافت می شود و به همین دلیل برای ردیابی طلا توصیه می گردد.

حالت معمولی

این حالت برای انواع قطعات طلا (از ۵ تا ۵۰ گرم ) و همه ی سطوح به کار می رود ، با این وجود ، طلاهای بسیار کوچک ، کم و بسیار عمیق را ممکن است از دست بدهید.

عمق بیش از حد

این وضعیت برای طلاهایی است که در عمق زیاد نهفته شده اند . قطعات طلای بزرگ اما عمیق(معمولا ۵۰ گرم )پاسخ ها و علائم صوتی مبهم و پیچیده ای دارند . لذا ، این حالت بایستی تنها برای افراد ماهر مورد استفاده قرار گیرد . در مقایسه با ۲ وضعیت بالا ، در این حالت ممکن است طلای کم تراکم را از دست بدهید و پیدا نکنید . این حالت برای استفاده در همه ی شرایط توصیه نمی شود.

 

طلایاب GPZ7000

 

دکمه حساسیت

این دکمه میزان تقویت و افزایش توانایی دستگاه در درفایت و جذب علائم را کنترل می کند . دامنه ی کنترل حساسیت بین ۱ تا ۲۰ است . الیته برای عدد ۹ قابل تنظیم نیست.

 

امکان تنظیم بر اساس نوع زمین

میزان نویز های ناخواسته ای را که دستگاه ساتع می کند نشان می دهد.

گزینه های موجود فلزیاب GPZ 7000 عبارتند از:

   (Severe)بسیار سخت –         (Difficult)سخت –   (Normal)نرمال

  نرمال

این تنظیم بایستی برای زمین هایی که “زمین آرام” نامیده می شوند ، به کار گرفته شود . در صورتی که در حین عملیات ردیابی نویز های مربوط به زمین به گوشتان رسید ، وضعیت را به حالت “دشوار” تغییر دهید.

سخت

این حالت برای مکان هایی توصیه می شود که به دلیل وجود مواد معدنی بسیار ، زمین دارای سختی می باشد.

بسیار سخت

این وضعیت در مناطق دارای مواد معدنی بیش از حد ، مناسب است و بایستی تنها زمانی مورد استفاده قرار گیرد که انجام عملیات در شرایط “دشوار” نیازمند حرکت دادن کویل و بالاگرفتن آن از سطح زمین جهت حذف نویز های زمینی است.

 

 

سایر ویژگی های دستگاه

 •    عمق کاوش این سیستم فلزیاب جدید نسبت به دیگر سیستم های سری GPX  و دیگر دستگاه های فلزیاب ساخت این شرکت ,بیشتر از ۴۰% افزایش دارد
 •        حساسیت فوق العاده به طلا با لوپ سوپر دابل دی این دستگاه فلزیاب شما میتوانید طلای زیر گرم را در عمق معقول جستجو کنید.
 •        دقت زیاد و نگهداری بالانس وتعادل زمین در بد ترین شرایط خاک که بیشتر دستگاههای فلزیاب قادر نیستند در این گونه زمینها کار کنند. بالانس اتوماتیک وثابت .
 •       سیستم پیشرفته جلوگیری از تداخل فرکانسهای مزاحم ونویز در این دستگاه این سیستم را در رده بهترینها در نوع خود قرارداده.
 •       منوی دسترسی بسار ساده برای دستیابی به تنظیمات این دستگاه طلایاب برای مبتدیان بسیار کارامد و قابل فهم است. دیگر نیاز به اموزش زیر نظر متخصص ندارید !تا با این دستگاه گنج پیدا کنید
 •       ماژول WM12وایرلس که شما را از شر هدفون های سیم دار خلاص میکند . در این سیستم میتوانید از گوشی هدفون وایرلس استفاده کنید
 •       سیستم جهت یابی این سیستم شما را قادر میسازد تا نقشه کامل مسیر جستجوی خود را ثبت کنید  ودر صورت نیاز محل های باقی مانده را دوباره جستجو کنید . یا ب استفاده از نقشه های گوگل انهارا تطبیق دهید.
 •       لوپ این دستگاه فلزیاب تا عمق ۱ متر زیر اب ضد اب است شما با این لوپ ۱۴ اینچی GPZ 7000 میتوانید در هوای بارانی وزمینهای خیس به جستجو و کاوش بپردازید.

 

 

شکل ظاهری فلزیاب GPZ 7000

GPZ7000 دستگاه طلایاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرایند کشف هدف با فلزیاب GPZ 7000

۱)مواد زاید در سطح محدوده ی حفاری شده را از محل حفر دور نمایید . دقت کنید که صدای مربوط به هدف از محل حفاری تمیز شده شنیده شود ، در غیر این صورت ، جهت یافتن هدف در میان مواد سطحی جستجو کنید.

۲)از وجود علائم و صداهای دیگر در نزدیکی هدف مورد نظرتان اطمینان یابید . زیرا در این حال ، بقایای (خاک و … )حفاری محل هدف خود را بر روی هدف دیگری که هنوز در خاک است نخواهید ریخت.

۳)در صورتی که علائم و صداهای هدف هنوز هم شنیده می شوند ، کلنگ خود را جهت حفاری زمین تا عمق حدود ۵۰ میلیمتر (“۲ )مورد استفاده قرار دهید.

توجه : در هنگام حفاری از ایجاد گودال هایی با دیواره های دارای شیب تند و لبه های تیز اجتناب کنید . این گونه گودال ها صداهای گمراه کننده ایجاد نموده و مانع از تشخیص هدف می گردند.

۴)کویل فلزیاب GPZ 7000  را روی گودال حرکت دهید تا از برداشته شدن هدف اطمینان حاصل کنید . در صورت عدم وجود صدا یا علامت مربوط به هدف ، چنین نتیجه می گیریم که هدف از محل حفاری برداشته شده است ، در غیر این صورت مجددا اندکی حفاری نموده و دوباره صداها و علائم را کنترل و بررسی نمایید.

۵)به منظور کاهش احتمال تخریب و صدمه دیدن هدف ، عملیات حفاری را تقریبا در عمق ۱۰۰  میلی متری (“۴ )در قسمت جلوی هدف آغاز کنید . صدمه رساندن به یک که ، یا شمش طلا می تواند از ارزش آن بکاهد.

۶)اگر علائم و صداهای ناشی از هدف از گودال شنیده نمی شوند ، کویل را روی مواد زاید حرکت دهید و موقعیت دقیق آن را شناسایی نمایید.

۷)مشتی خاک اضافی را از محل هدف برداشته و روی کویل بریزید.

توجه:

در دست ها و کمربند شما نبایستی هیچ گونه جواهرات فلزی یا ساعت وجود داشته باشد

برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد تمام دستگاه ها به صفحه لیست قیمت فلزیاب مراجعه کنید.

امتیاز به مقاله

میانگین امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات ۰

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. با سلام
   اول بهتره ببینید دستگاه دقیقا برای چه منطقه و چه کاری میخواین هرکدوم مزایای خاص خودشونو دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

همچنین ببینید
بستن